cheap seahawks jerseys from china wholesale nba jerseys christian louboutin outlet uk christian louboutin pas cher tiffany outlet cheap authentic nfl jerseys louboutin outlet moncler outlet usa via wholesalechinajerseysus cheap nfl authentic jerseys cheap nfl jerseys cheap moncler jackets Christian Louboutin Discount christian louboutin outlet
Ürün
CAM İŞLEME
Su Jeti

Waterjet (Sujeti) kesme teknolojisi yeryüzündeki tüm malzemeler, 0.1mmden 120-160 mm kalınlığa kadar kesebilen bir yöntemdir.

Hassas kalibre edilmiş 0,12 - 1,1 mm çaplar arasında su veya su-abrasiv karışımının çok yüksek hızla (800m/sn) malzeme üzerine fışkırtılması ile meydana gelen hassas tahribat neticesi ortaya çıkan bir kesme işlemidir.

Cam malzemelerin en büyük özelliği kırılgan olmalarıdır. Geleneksel yöntemlerle yapılan işlemeler sırasında, malzemeler çok kolay deforme olmakta ve yüksek oranlarda hurda oluşmaktadır. Bu nedenle su jeti (waterjet) ile kesme çok avantajlı bir yöntemdir.

Her türlü malzemenin waterjet yöntemiyle kesilebiliyor olması sayesinde, Metaller, doğal taşlar, cam , ahşap ve yapay malzemelerin birbiriyle kombine edilerek , alışılagelmiş mimari konseptlerin dışında üretimler , dolayısıyla tasarımlar yapmak mümkündür. Mobilya sektöründe (sehpa üretimi / coffee table vb.) mobilya masa ayakları veya masa üstleri uygulamalarında da kullanılmaktadır.

Waterjet ( Sujeti ) teknolojisinin önemli avantajları ;

 • Waterjet ( sujeti ) soğuk bir proses olması sayesinde , termik nedenlerden kaynaklanabilecek , yanma , damlacık oluşması (erime) , sertleşme şekil değiştirme gibi sorunlar olmayacaktır.
 • Laser ile kesilemeyecek farklı yanma veya erime sıcaklıklarına sahip malzeme çiftleri , sandviç
  malzemeler sujeti ile kesilebilir.
 • Malzeme yanması veya erimesi olmadığından , işlem sırasında hiçbir kimyasal kirlilik oluşmaz.
  Bu avantajı sayesinde ,gaz emme , arıtma , filtrasyon gibi ek yatırıma gerek göstermez.
 • Kesim izi aralığının çok dar (max1,1mm) olması sayesinde malzeme kayıpları en aza indirilir.
 • Kesici unsur olan water-jet ( sujeti ) hüzme çapına bağlı olarak , çok dar ve keskin köşelerin işlenmesi (kesilmesi) mümkündür.
 • Diğer yöntemlerle kesilemeyecek petek dokulu tüm malzemeler , waterjet ( sujeti ) ile kesilebilir.
 • Waterjet ile kesilme kesitinde , alt veya üst tarafında çapak oluşmaz , böylelikle ek bir taşlama ,düzeltme işlemi gerekmez.
 • Erime veya yanma riski olmaması sayesinde çok ince malzemeler kesilebilir.
 • Ayni kesme donanımı ile hiçbir değişiklik yapmaksızın , yalnızca kesme hızlarını değiştirmek suretiyle bir malzemeden diğer malzemeye geçilebilir , böylelikle , özellikle fason amaçlı kesimde makine ve donanım ayar zamanları tamamen ortadan kaldırılmış olur.
 • Malzeme ile kesme ucu arasındaki toleransın nispeten büyük olması sayesinde özellikle üç boyutlu (hacimsel) kesimlerde , mesafe kontrol hatalarından oluşabilecek kesim düzgünsüzlükleri meydana gelmez.
 • Water-jet ( sujeti ) kesme teknolojisi , bu çok geniş çalışma ( kesme) spekturumuna karşın henüz çok yaygın bir kesme yöntemi değildir, ancak dünyadaki ve Türkiyedeki kullanımı hızla artmaktadır.

 

RESİMLER
http://www.tasarimmerkezi.net/